ועל מה כדאי לעשות בינג' בימים אלו ב – YES?על פאודה אחת עוצמתית בעונה השלישית שלה כאשר הפעם העונה מתרחשת בעיקר ברצועת עזה ועוסקת בדורון וצוותו אשר מסתננים לעזה על מנת לחלץ את יערה ואלעד אשר נחטפו על ידי ג׳יהאד חמדאן ובנו בשאר.

 

 

ולשלל סדרות בהן נשים מובילות אותן :

 

"נפרדנו כך" – סדרת דרמה משפטית בריטית, שיצרה וכתבה אבי מורגן ועוקבת אחר חייהם של בני משפחת דפו, שהעסק המשפחתי שלהם עוסק במשפטי גירושים, פרט לבת הבכורה האנה ( (ניקולה ווקר) שעברה לעבוד בחברה יריבה בשם נובל והייל. כרגע ניתן ליהנות מהעונה הראשונה והשנייה תגיע אלינו בהמשך השנה.

 

 

"זרה"  OUTLANDER – סדרת דרמה בריטית-אמריקנית המבוססת על סדרת ספרי המסע בזמן, "נוכרייה", מאת דיאנה גבלדון. בסדרה שזכתה באינספור פרסים ובהערכת המבקרים בעולם, מככבת קטרינה באלף בדמות קלייר רנדל, אישה נשואה ששירתה כאחות בזמן מלחממת העולם השנייה, ובשנת 1945 היא מוצאת עצמה נוסעת בזמן – מבלי שתהיה מודעת למעשה – לסקוטלנד של 1743.
שם היא פוגשת את ג'יימי פרייזר (סם היוגן), הלוחם איש ההיילנדס ומוצאת עצמה מעורבת במרידות היעקוביטים.
הסדרה מתמקדת בניסיונות גיבורת הספר שחזרה בזמן בנסיבות מסתוריות, למנוע את קרב קלודן המהווה את שיאו של מרד היעקוביטים בשנת 1745.
במהלך מרד זה ניסו שבטי "הרמה הסקוטית" להתאחד תחת הנהגתו של הנסיך הגולה, צ'ארלס אדוארד סטיוארט ולכבוש את כס השלטון הבריטי. המרד נכשל בתבוסה קשה של הסקוטים באותו קרב. בתגובה למרד, ביצעו הבריטים טיהור אתני אכזרי בשבטים הסקוטיים, והתרבות הסקוטית הושפעה ממנו לצמיתות. זיכרון המרד מלווה את ההיסטוריה הלאומית הסקוטית מאז ועד היום.
הספר והסדרה בעקבותיו מתארים בפרוטרוט את החיים ברמה הסקוטית במאה ה-18, מבחינות רבות.
בחלק מפרקי הסדרה אף משוחחים השחקנים בשפה הגאלית-סקוטית.
(*בישראל משודרת הסדרה במלואה (5 עונות) בערוץ יס דרמה ובסלקום tv. כאשר בינתיים, בנטפליקס זמינה רק העונה הראשונה והשנייה).

 

 

"פרוצות" – סדרת דרמה תקופתית בריטית-אמריקנית שנוצרה על ידי אליסון ניומן ומוירה בופיני, בהשראת הרומן The Covent Garden Ladies מאת הולי רובנהולד. הסדרה מתמקדת במרגרט ולס, המנהלת בית בושת באנגליה של המאה ה – 18.
לסדרה 2 עונות ומככבות בה: סמנתה מורטון, לזלי מנוויל וליב טיילור.

 

 

"השנים" – סדרת דרמה מקורית ומעניינת בת 6 פרקים בהפקה משותפת של שתי ענקיות הטלויזיה: ה – BBC יחד עם HBO.
אמה תומפסון מככבת בדמות ויוויאן רוק, אשת עסקים ידוענית חריפה וישירה, ההופכת לפוליטיקאית שדיעותיה השנויות במחלוקת מפלגות את האומה. לצידה מככבים: רורי קיניר, ראסל טובי, ג'סיקה היינס, רות מאדלי ואן ריד כבני משפחת ליונס.
כל חייהם מתכנסים לקראת לילה אחד ב – 2019, ואז הסיפור ממשיך אל העתיד, ועוקב אחר חייהם ואהבותיהם של בני משפחת ליונס במשך 15 שנה, בעוד בריטניה נעה בין סערות פוליטיות, כלכליות וטכנולוגיה מתקדמת – וכאן מגיע גם החלק המעניין שלה.

 

 

"בוקר אחד" – סדרת מתח וולשית שנוצרה על ידי מתיו הול וצולמה במקביל בוולשית ובאנגלית.
בסדרה מככבת איב מיילס בתפקיד פיית האוולס, עורכת דין במשרד המשפחתי. אוואן, בעלה, נעלם בזמן שהיא בחופשת לידה, ובלית ברירה פיית נסחפת בחזרה לענייני המשפטים ועוד, כשהיא מחפשת את בעלה, וחושפת סודות.
העונה הראשונה זכתה בשלושה פרסי BAFTA ולשיים בשנת 2018 ואילו העונה השנייה של הסדרה עלתה לשידור גם היא וכוללת 6 פרקים.

 

 

"קרבת דם" – מיני סדרת מתח אקטואלית, נוקבת ומבוימת היטב  בת 6 פרקים העוסקת במשפחת מהגרים שחייה מתערערים בעקבות פיגוע במערב לונדון וחטיפה של אחד מבני המשפחה, רופא מוערך, בידי כוח מוסלמי לא מוכר. בכיכובה של ארצ'י פנג'אבי המעולה.

 

 

וסדרות המלוכה –

"ויקטוריה" – סדרת דרמה בריטית יוקרתית ומושקעת העוסקת בחייה של המלכה ויקטוריה החל מצעירותה לאורך כל שנות שלטונה. כרגע ניתן לראות שלוש עונות של הסדרה אך היא מיועדת להמשיך עד עונה שישית ולכלול את כל מהלך חייה.
מי שמגלמת את המלכה בצעירותה היא ג'נה קולמן והפרקים הזמינים מלמדים על האתגרים הגדולים של המלכה בתחילת דרכה ובשנות שלטונה הראשונות – הן בפן המדיני והן בפן האישי.

 

 

 

"המלכה הלבנה"  – עוד סדרת דרמה בריטית בת 10 פרקים המבוססת על סדרת הרומנים ההסטוריים מאת פיליפה גרגורי,"מלחמת הדודנים".
הסדרה מתרחשת על רקע מלחמות השושנים ומציגה את סיפורן של הנשים המעורבות במאבק הממושך על הכתר באנגליה.
תחילת האירועים הם ב-1464, כאשר האומה נמצאת במלחמה מזה תשע שנים, כששני הצדדים של בני אותה משפחה: בית יורק ובית לנקסטר טוענים לזכותם על הכתר.
הסיפור עוקב אחר שלוש הנשים: אליזבת' וודביל בתפקיד הראשי (רבקה פרגוסון), מרגרט רופרט, ואן נוויל וכיצד הן מתמרנות מאחורי הקלעים כדי להשיג כוח לעצמן ולמשפחתן.

 

 

 

"הנסיכה הלבנה" – סדרת ההמשך ל"מלכה הלבנה" בהפקה בריטית-אמריקנית בת שמונה פרקים המתארת את נישואיהם של הנרי השביעי ואליזבת מיורק (ג'ודי קומר), שמסיימת את מלחמות השושנים באיחוד בין שני הבתים: יורק ולנקסטר אבל הטינה ההדדית וחוסר האמון ביניהם, כמו גם המזימות של אימותיהם, מאיימים לקרוע את קשר הנישואים ואת הממלכה.

 

 

 

ונקנח עם הדרמה המשפחתית המעולה: "החיים עצמם".
דרמה קומית אמריקנית עם סיפור על חיי משפחה וקשרים של מספר אנשים אשר כולם חולקים את אותו תאריך לידה והדרכים שבהן הם דומים ושונים.
הסדרה מתנהלת כל הזמן על שני רבדי זמנים הקושרים את העלילה בין ההווה של הגיבורים – שלושה אחים – לבין אירועי העבר שהיו בעלי השפעה מכרעת לכל מה שהם עוברים כבוגרים.
הסדרה זכתה בפרס בחירת הקהל על עונתה הראשונה.
ב-2017 וב-2018 זכתה הסדרה פעמיים ברציפות בפרס גילדת שחקני המסך לסדרת הדרמה הטובה ביותר.
לסדרה ארבע עונות והן כולן זמינות לצפייה מלאה.

 

 

 

 

צפייה מהנה !