ראיון עם ג'רארד בטלרלכבוד יציאת הסרט, "לצוד את האויב", בכיכובו של ג'רארד בטלר, ישבתי לשיחה עם הכוכב ההוליוודי עת ביקר בארץ כדי לקדם את סרטו החדש – עליו אמון גם כאחד ממפיקיו.

 

לפני הכל – קצת רקע כללי על הכוכב:
ג'רארד בטלר הוא יליד סקוטלנד להורים ממוצא אירי. יש לו תואר ראשון במשפטים ואת קריירת המשחק שלו החל במחזות ורק אז עבר לסרטים.
בין סרטיו הראשונים: "הוד מעלתה, הגב' בראון", "אטילה", "שלטון האש", "טומב ריידר 2", "טיים ליין", "פנטום האופרה" – שנחשב לתפקידו הראשון הגדול ואז כבר הגיע "300" שפרסם אותו, "נ.ב. אני אוהב אותך", "התנפצות", "רוקנרולה", "האמת המכוערת", "הגלישה הגדולה במאווריקס", "המטרה: הבית הלבן", "המטרה: לונדון", "גיבור אמריקאי", "הסערה" ועוד . בסך הכל נרשמים לזכותו כבר 60 תפקידים על המסך.

 

במסגרת קידום סרטו החדש, ערכתי ראיון עימו רגע לפני הפרמיירה העולמית של "HUNTER KILLER" שהתקיימה בישראל בסינמה סיטי גלילות.

 

 

ולהלן עיקרי הדברים:

זהו כבר הביקור החמישי שלו בישראל . הוא הגיע לכאן בעבר גם מבחירה וגם כחלק ממה שמוגדר כעבודה ומאוד נהנה מהמקום והאנשים.

 

אנו חיים באווירה בינלאומית נפיצה למדיי כיום. כיצד אתה חושב שהסרט, "#לצוד_את_האויב" משקף את המצב? האם מהווה השראה למצב אמיתי שכזה?

"זו שאלה טובה. הסרט הזה נמצא אצלנו כתסריט כבר משנת 2011 וזה היה תסריט טוב מלכתחילה, אך היינו בתחושה שאנו לא באמת מאמינים למתח הזה בין רוסיה לארה"ב כשעולם היה באופן כללי קצת יותר רגוע, ואז בסביבות 2015-2016, הדברים החלו להשתנות ולקרות ופתאום אתה שומע על גיחות מטוסים מרוסיה, ויותר על ענייני צוללות ומצבים מתחילים להיווצר ופתאום התסריט של הסרט מקבל משנה תוקף וגם תוצאותיו יותר "אמינות", יותר קרובות למציאות ולא משהו שעושים ואז מורידים אותו מהרשימה לאחר זמן מה. פתאום הרגשנו שיש לנו סרט . ברגע שיש לך איזשהו קשר רגשי לעניין, אתה פתאום קולט שצעד אחר צעד הסיטואציה הזו באמת יכולה להתרחש מתחת למים ועל פני המים וכל ההחלטות שנלקחות והביצוע שלהן נראות אמיתיות לפתע שלא לדבר על הכיף הנלווה שבעשייה.
הרגשתי שבאמת אוכל ליהנות כאן."

 

האם זו אחת הסיבות שהחלטת להימנות בין מפיקי הסרט?

"כן. מאוד האמנתי בסרט הגם שאני מפיק את מרבית הסרטים בהם אני מופיע – אלו שאינם סרטי אולפנים.
מבחינתי זה היה פרויקט עם תשוקה. באמת הוא היה לי על הכוונת כבר הרבה זמן . התסריט כל כך חכם, כה מחושב, כל כך מרגש וגם חשתי שזוהי הזדמנות לעשות את סוג הסרטים שאני בעצמי אוהב לגשת ולראות: #סרטי-צוללות."

 

בסרט הזה מופיע לצידך אחד מהשחקנים שאתה מעריץ: גארי אולדמן. איך היה לעבוד איתו?

"לצערי, לא היו לנו סצינות משותפות. הוא בוושינגטון ואני בפנינסולה עמוק מתחת למים, אבל זה היה מדהים שהוא הצטרף לסרט . הוא גיבור שלי !
את יודעת, אני פגשתי אותו אפילו לפני שהתחלתי לשחק. חבר לקח אותי לסט של סרט אליו הצטלם ועל פניו לא הייתה לו כל סיבה לדבר איתי אך הוא היה כל כך נחמד, נתן לי עצות ופתאום אנו עושים סרטים ביחד . זה מדהים והאמת היא שהוא פשוט נכס לכל סרט ופתאום העובדה שהצלחנו לצרף אותו להפקה ועל הדרך הוא גם זכה בפרס האוסקר בדיוק לפני שאנו יוצאים עם הסרט, הפך לבונוס גדול עבורנו גם כן."

 

כיום אתה נחשב לאחד מגיבורי הפעולה הגדולים ובאותו הזמן שיחקת גם בקומדיות רומנטיות. אז מה אתה מעדיף: רומנטיקה, אקשן, צוללות?

"אני לא יודע באמת לענות לך. עשיתי פתאום סרט עם דרקונים והופעתי במיוזיקל "פנטום האופרה", אז כנראה שאני אוהב לגוון לי. מה שכן, אני מאוד נהנה לעשות סרטי אקשן . שיהיה לי מעניין ומאתגר אבל אני באמת מאוד נהנה מסרטי האקשן  אחרי הכל, אני בעצמי אוהב גם ללכת ולצפות בסוג הסרטים הזה."

 

והפרויקט הבא שלך?

"סרט סקוטי קטן  מותחן פסיכולוגי מבוסס על סיפור אמיתי של שלושה שומרי מגדלור שנעלמו בנסיבות מסתוריות.
והסרט שעשינו עוסק במה יכול היה להתרחש שהביא למצב הזה. שהו באמת סרט אינטנסיבי על מערכת היחסים בין שלושה גברים המוצאים לפתע ספינה טרופה עם אוצר בתוכה שזוהי ישר סיטואציה המובילה לבעיות…  מה יש בתוך התיבה, מה יעשו איתה, מי עוד יגיע להתערב.. וכן הלאה. יש למה לחכות."

 

ובכך אתה גם חוזר לשורשים שלך… סקוטלנד.

"בהחלט השורשים שלי: סקוטלנד".