המועדפתכאשר שיתפו את הטיוטה המוקדמת של 'המועדפת' עם לנטימוס ב-2010, הוא ראה בה "משהו יוצא דופן ויוצא מן הכלל", אמר הבמאי. "הסתקרנתי מהרעיון ליצור סרט שבו שלוש נשים הן הדמויות הראשיות. זה נראה היה נדיר מאוד באותה תקופה."

 

צוות ההפקה חיפש כותב שקולו ישתלב עם זה של לנטימוס ומצאו לבסוף התאמה מושלמת במחזאי והתסריטאי האוסטרלי, טוני מקנאמארה. מקנאמארה מספר שהוא נמשך אל הסרט דווקא מפני שלנטימוס הבהיר שהוא לא מעוניין לעשות שום דבר שדומה אפילו קצת לסרט תקופתי סטנדרטי.

למעשה, הוא רצה לשבור את הז'אנר. "דיברנו על זה שאנחנו רוצים שהדמויות תרגשנה עכשוויות, שהן תהיינה כל כך מסובכות שלא תוכל לקרוא את כוונותיהן מהר – או שתחשוב שכן ואז במהרה תבין שלא," אומר מקנאמארה. "חיפשנו רעננות מסוימת, סוג מסוים של חוסר כבוד ושעשוע בדיאלוגים ובפעולה של הסצנה."

 

ואכן, אחת הקונבנציות של סרטים תקופתיים שלנטימוס ומקנאמארה טירפדו היה הגינונים השקולים הנהוגים ע"י הדמויות בסרטים הללו. "זה היה אחד הדברים בסרטים תקופתיים שלא אהבתי – כמה מנומסים הם היו," משתף מקנאמארה. "ואף על פי שידענו שזו הייתה חברה של נימוסים באותה תקופה, מתחת לזה רצינו להראות סוג של אכזריות אגבית."

 

בבחירת השחקנית שתגלם את המלכה אן ותפיח חיים בניגודיה ורגשותיה הפרועים, לנטימוס חשב מלכתחילה על שחקנית אחת בלבד: אוליביה קולמן. "אני תמיד בוחר שחקנים בשל הנוכחות שלהם, הנטיות הטבעיות שלהם ומה שהמצלמה רואה בהם, גם אם אנחנו לא יודעים בדיוק מה זה. פשוט ידעתי משלב מוקדם שאוליביה חייבת להיות המלכה שלנו," מספר לנטימוס. "יורגוס הוא באמת ובתמים מבריק ואפשר לסמוך עליו לחלוטין," אומרת קולמן על עבודתה עם הבמאי. "עם זאת, המוח שלו כל כך יוצא מגדר הרגיל שאי אפשר ממש להירגע, מכיוון שאף פעם אי אפשר לדעת באמת לאיזה כיוון הוא ילך עכשיו. הוא מצלם דברים מזוויות שאף אחד לא מצלם והכל נראה יפהפה. אני אוהבת ללמוד וזה בהחלט גרף למידה עצום לעבור עם יורגוס. על דמותה של המלכה אן מרחיבה קולמן: "חייב היה להיות לה כוח פנימי בלתי רגיל. אני חושבת שהיא רצתה שיראו אותה כמלכה טובה, אך לא היה לה הביטחון לעשות זאת. אף פעם לא ראיתי אותה כפתטית. אני די גאה בה."

 

את דמותה של ליידי שרה נבחרה לגלם השחקנית רייצ'ל וייז. "לליידי שרה יש את כל החבילה: היא חזקה מאוד, אינטלקטואלית, חזקה מינית, חזקה למדי גם במובן הפיזי של המילה ופוליטית היא אחראית על… ובכן, היא הייתה אומרת שהיא אחראית על המדינה כולה. אני חושבת שיש לה הבהירות וההחלטיות של כל מנהיג פוליטי מודרני," מנתחת וייז את דמותה של ליידי שרה. על העבודה עם לנטימוס היא מוסיפה: "ל'המועדפת' בהחלט יש בסיס היסטורי, אך זוהי היסטוריה כפי שמסופרת ע"י יורגוס, והיא מרגישה די שונה מכל דבר שחוויתי קודם לכן. "היקום שהוא יוצר הוא תמיד ייחודי לו ואף אחד אחר לא יוכל לשכפל אותו."

 

אמה סטון נבחרה לגלם את דמותה של אביגיל, המשרתת השאפתנית. "תמיד הערכתי מאוד את אמה ומרגע שפגשתי אותה הבנתי שהיא חכמה מאוד, שהיא אוהבת לצלול לתוך דברים ושיש לה רגשות חזקים מאוד כלפי הדמות הזאת," אומר לנטימוס. "זה היה פשוט מדהים לראות אותה בעבודה. ידעתי שהיא יכולה לעשות את זה, אבל אני לא חושב שהייתה לה ההזדמנות לעשות משהו כזה בעבר. אז זו הייתה חוויה נהדרת להיות עד לזה." האופן שבו אביגיל משתמשת ואז שוברת את חוקי המוביליות החברתית היה זה שסקרן את סטון הכי הרבה בגילום דמותה של אביגיל. "אני מאוד אוהבת איך שאביגיל מתגלה לאורך הסרט.  יש לה כמות גדולה של ביטחון והיא שורדת אמיתית," אומרת סטון. "היא כל הזמן מקשיבה ושמה לב ומשתמשת במה שהיא לומדת." על עבודתה עם לנטימוס אמרה: "יורגוס הוא אדם טוב לב להדהים. הוא לא מפחיד בשום צורה, פשוט יש לו רעיונות ייחודיים מאוד ואנשים פשוט רוצים להתמסר אליהם בלי 'להיכנס לעצמם לראש' יותר מדי. הרגשתי בידיים טובות איתו."