"טה-דאם" הפסטיבל הבינלאומי לסרטי ילדיםמדיטק חולון וסינמטק הילדים גאים להציג את: "טה-דאם" – הפסטיבל הבינלאומי לסרטי ילדים וילדות שייערך בסינמטק הילדים בחולון וברחבי העיר בחוה"מ פסח, בן ה – 07.04 ועד ל – 10.04. 

 

 

 

לאור הצלחתו במהדורתו הראשונה, פסטיבל הקולנוע הבינלאומי לסרטי ילדים חוזר ויתקיים השנה בסימן "ילדים מכל העולם".

 

הפסטיבל מציע תוכנית אומנותית ייחודית וחוצת גבולות, שתיקח את הילדים ואת ההורים למסע חוויתי מסביב לעולם בין תרבויות שונות עם סרטים זוכי פרסים מרחבי הגלובוס: נורבגיה, קזחסטן, אוקראינה, הרי ההימלאיה, הולנד, ארה"ב, בלגיה, צרפת ועוד.

 

 

בתוכנית: עשרות סרטים בהקרנת בכורה בישראל, הקרנות טרום בכורה בלעדיות לסינמטק הילדים, מחווה לילדי אוקראינה, קלאסיקות מרגשות לכל המשפחה, סדנאות קולנוע חווייתיות שתיקחנה את הילדים וההורים למסע אל מאחורי הקלעים שייחשפו לסודות הקולנוע, פעילויות ייחודיות לילדים במבואת המדיטק ועוד.
כמו כן, אירוע פתיחה מלהיב עם הקרנה מיוחדת של: "האחים סופר מריו" ומפגש עם מריו הישראלי, עידו מוסרי, ובמאי הדיבוב – שרון כהן.

 

 

 

לראשונה, הפסטיבל ייפתח בהקרנות באולמות סינמטק הילדים במשך שלושה ימים ומשם ייצא אל מחוץ לאולמות עם קולנוע נודד לילדים ברחבי העיר חולון.
הפסטיבל יגלוש אל מחוץ לאולמות הסינמטק עם "משאיות הקולנוע" והקרנות סרטים תחת כיפת השמיים במקומות נבחרים ברחבי העיר חולון, בהם: גני סיפור בשכונות השונות, פארקים ומחלקת הילדים של בית חולים וולפסון. הקרנות אלה הן ללא עלות לקהל הרחב.

 

 

 

מעבר להקרנות הסרטים, יתקיימו מפגשים ייחודים וגם סדנאות כאשר מבואת המדיטק תלבש את בגדי הפסטיבל ותיצור חוויה צבעונית ומרהיבה לילדים: יוקרנו סרטי אנימציה לצד נוכחותן של פינות ישיבה, תפוזרנה עמדות משחק ארקייד לרשות מבקרי הפסטיבל ופסנתרנים אשר ילוו בנגינה חיה סרטים אילמים.

 

במסגרת הפסטיבל, יוקרנו סרטים בינלאומיים ומיוחדים, ביניהם סרטים שיוקרנו בבכורה בלעדית לראשונה בישראל בשפת המקור, בליווי מספר הסיפורים, שחר טנא, בין הסרטים:

 

 

– "אוינק", סרט אנימציה הולנדי שהועמד לפרס האקדמיה האירופאית בקטגוריית סרט האנימציה הטוב ביותר לשנת 2022 על ילדה טבעונית שפוגשת לראשונה בחזיר.
– "מלכת הריקודים", סרט נורבגי, שמגיע היישר מפסטיבל ברלין 2023 שמדבר על מסע התבגרות מרגש ומקפיץ.
– "יוקו ופרח ההימלאיה", אחד מהסרטים הבולטים בפסטיבלי הילדים העולמיים לשנת 2022, סרט ויזואלי ומוזיקלי מקסים לילדים הצעירים על עכבר קטן היוצא למסע בניסיון למצוא את פרח ההימלאיה בעל כוחות הריפוי.

 

 

 

 

 

בנוסף, יוקרנו סרטים בהקרנות טרום בכורה ארצי לפסטיבל:
** "מסביב לעולם ב-80 ליום" – עיבוד מחודש, הרפתקני ומצחיק לקלאסיקה חוצת הזמנים החוגגת 150 שנה לאחר צאת ספרו של ז'ול וורן,
** "מאווקה", אגדה אוקראינית כמחווה לאוקראינה על הקסם שיש בטבע והקסם שיש באהבה אשר תוקרן בגרסת המקור,
** "הסודות של אבא" סרט המבוסס על חייו של המאייר והקומיקסאי מישל קישקה.

 

 

במסגרת התוכנית יוקרנו סרטים מיוחדים וסרטי קלאסיקות אהובות ועל-זמניות:
"נסיך מצרים", לכבוד חג הפסח, חוגגים 25 שנה לאחד הסרטים האוהבים ביותר של שנות ה-90 שמספר את סיפור יציאת מצרים, הסרט יוקרן בליווי מפגש חוויתי עם סהר זוארץ.
"המלך ואני", הקלאסיקה האהובה והמוזיקלית, בכיכובם של השחקנים דבורה קר ויול ברינר, שזכה בפרס האוסקר על משחקו. סיפור של אומנת בריטית שמגיעה לחצרו של מלך סיאם על מנת לשמש כמורה פרטית לילדיו.
"איפה אלה קרי ומה קורה לנוריקו סאן?", סרט ישראלי, נוסטלגי וכובש לב בעקבות גיבוריהם הנעלמים של הספרים הבלתי נשכחים. ההקרנה תכלול מפגש עם במאית הסרט, דבורית שרגל. "ציידת העיטים", סרט תיעודי זוכה פרסים מקזחסטן על ילדה קזחית בת 12, הרוצה להפוך לציידת העיטים הראשונה במשפחתה.

 

 

 

 

 

אלון רוזנבלום, מנהל סינמטק הילדים, אמר: "אני שמח ונרגש להביא לקהל הילדים והילדות, ההורים וגם סבא וסבתא, את פסטיבל טה-דאם בשנתו השנייה. השנה אנחנו מסתובבים בעולם ומביאים את הסיפורים הכי מצחיקים, מרגשים יפים ומגוונים… יחד עם מגוון משחקי מחשב קלאסיים שיוצבו במקום להנאת הילדים ובעיקר, הרבה מאוד רגשות ואירועים, טובים ואיכותיים, שיתפרשו בין אולמות ההקרנה וגם במבואה, עם מחווה נוסטלגית לקולנוע האילם של דיסני."

 

 

 

 

מיכל מטוס, היועצת האומנותית של הפסטיבל, סיפרה כי הפסטיבל מאפשר הזדמנות  להצצה ייחודית לסיפורים וחלומות של ילדים מכל העולם. נקודת מבט מרתקת, המשקפת את חייהם.
ילדי העולם  מדברים בשפתם ומשקפים בסרטי הפסטיבל חלומות, פחדים, תשוקות, אהבות. סיפורים מקוריים שהפכו לסרטים מרתקים מקוריים ונוגעים ללב.

 

 

לרכישת כרטיסים:

באתר סינמטק הילדים: https://kids-cinema.org.il/
ובשירות הלקוחות: 03-5021552 או 1800-20-29-30

 

 

 

 

מומלץ בחום !

 

(*התמונות באדיבות סינמטק הילדים חולון)